Anna Borecka – jedyna polska alpinistka, która realizuje projekt zdobycia najwyższych szczytów we wszystkich państwach na świecie, w dodatku podróżując autostopem w pojedynkę. Większość gór zdobyła sama, a niektóre z nich – wspólnie z napotkanymi osobami lub wspinając się zespołowo. W ramach projektu „200 Szczytów Świata” osiągnęła najwyższe wierzchołki w 46. krajach, między innymi:
– Mont Blanc (4 810 m n.p.m.) Francja, Europa,
– Demawand (5 610 m n.p.m.) Iran, Azja,
– Aconcagua (6 962 m n.p.m.) Argentyna, Ameryka Południowa,
– Jebel Toubkal (4 167 m n.p.m.) Maroko, Afryka.

W dniu 24.02.2018 r. o godz. 14.00 (sobota) Anna Borecka poprowadzi nową prezentację pt.
„200 Szczytów Świata – jak realizować wielki projekt małym kosztem”.

Powie czym jest Zew i jak przygotować się do samotnej wyprawy. Jak radzić sobie z niebezpieczeństwem, jadąc autostopem w nieznane, nocując na dziko w małym namiocie lub wspinając się w pojedynkę. Opowie o życzliwych ludziach spotkanych po drodze oraz o realizacji swojej misji. Zdradzi też tajemnicę, jak tanio podróżować po świecie i jaką walutą (dostępną dla każdego) za to płacić.
Anna Borecka odwiedziła dotychczas 61 państw na pięciu kontynentach. Przejechała „na stopa” w pojedynkę ponad 62 800 km i najdalej dotarła do Chin. Podróżowała samotnie przez siedem muzułmańskich krajów, po drodze weszła m.in. na Pik Rozdzielenia (6 148 m n.p.m.) w Kirgistanie. Samotnie skakała przez szczeliny lodowe w Pamirze i Karakorum. Była świadkiem demonstracji w Teheranie i pacyfikacji Ujgurów w Zachodnich Chinach. Jej prelekcje, a było ich ponad trzydzieści, dostarczają publiczności wielu wrażeń oraz inspirują do realizacji własnych marzeń :). Dla osób zainteresowanych dalszymi przygodami „Alpinistki na autostopie” będą dostępne dwa tomy książki na stoisku „Księgarni Podróżnika” – w cenach promocyjnych i z autografem.

W dniu 25.02.2018 r. (niedziela) Anna Borecka poprowadzi nowe warsztaty pt.

„Jebel Toubkal (4167 m n.p.m.) – jak z bagażem podręcznym zdobyć czterotysięcznik w Afryce”
Anna Borecka poprowadzi warsztaty na temat podróżowania z bagażem podręcznym tanimi liniami lotniczymi. Celem jej krótkich wyjazdów jest zdobycie kolejnych gór do projektu „200 Szczytów Świata”, czyli najwyższych szczytów we wszystkich państwach na świecie. W czasie spotkania zaprezentuje swój minimalistyczny ekwipunek do Maroka i na Jebel Toubkal. Podpowie jak spakować się na kilkudniową podróż, co zabrać ze sobą, a z czego zrezygnować. Wspomni też o niezbędnym bagażu na Teneryfę, Maltę i Cypr oraz o wejściu na ich najwyższe szczyty. Ponadto, osoby zainteresowane praktycznymi wskazówkami na temat pakowania na wielką wyprawę, mogą nabyć książki autorki. Dwa tomy „Alpinistki na autostopie”, w cenach promocyjnych i z autografem, będą dostępne na stoisku „Księgarni Podróżnika”.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław