Największą wyspę Karaibów przez wieki zamieszkało wiele ludów i liczni bogowie – większość najczęściej wbrew własnej woli. Dawne wierzenia wytępionych bezlitośnie Indian zmieszały się z kulturą i religiami przybyszów z Hiszpanii, Afryki, Chin i wszystkich innych, których przywiały tu niespokojne wiatry.

Adam Kwaśny z Towarzystwa Przyjaciół Kuby zabierze nas na wędrówkę przez kubańskie drogi i bezdroża, uchyli rąbka tajemnic afrykańskich czarowników, zaprowadzi do miejsc, w których do dziś praktykuje się animistyczne rytuały. Pokaże, jak kubańscy bogowie (orichas) towarzyszą ludziom w ich doczesnym życiu. Dowiemy się też, gdzie dusze Kubańczyków trafiają po śmierci i który z bogów nie znosi rozgotowanej fasoli.

Adam Kwaśny- podróżnik, pisarz, scenarzysta. Od niemal piętnastu lat wędruje przez Kubę swoją drugą ojczyznę, praktykuje religię palo.
Publikował m.in. w Zwierciadle, Poznaj Świat i Magazynie Podróżników TamTam.
Przez wiele lat współpracował z telewizją TVN, dla której pisał scenariusze.
Szef Towarzystwa Przyjaciół Kuby La Compania Cubana oraz La Punto del Viaje Alternativo, Organizując wyprawy na Kubę. Jesienią 2017 roku ukazała się jego książka o Kubie pt. Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław