Zapraszamy na prelekcję Pani Teresy, od 10 lat słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku na ul. Dawida. Pani Teresa od kilku lat podróżuje po całym świecie. Oprócz Europy zwiedziła kilka krajów Azji, Afryki i Ameryki Środkowej. Pani Teresa jest również żeglarką i oprócz jezior mazurskich pływała wokół wysp Grecji i Chorwacji.

Gambia to najmniejsze państwo Afryki. Nazywa się ją „państwem rzeki”, ponieważ przez cały kraj przepływa potężna rzeka Gambia. Bierze ona swój początek w Gwinei a wpływa do Oceanu Atlantyckiego.

W Gambii atrakcję stanowią rozległe piaszczyste plaże a dla bardziej mobilnych osób „ Małpi Park”, wielki targ rybny Tanji czy barwny zawsze pełen ludzi Albert Market w Banjulu- stolicy państwa.

W Kochikally – świętych stawach krokodyli, gdzie na ścieżkach między oczkami wodnymi wylegują się prawie setka tych zwierząt, można nawet jednego z nich pogłaskać.

W Senegalu odważni mogą pospacerować z lwami, stanąć oko w oko z hipopotamem i zaglądnąć w oczy zebrom, guźcom czy antylopom w rezerwacie przyrody Fathala.
Bezkrwawe łowy na ptaki z aparatem fotograficznym odbywają się wśród lasów mangrowych w dzikim dorzeczu Gambii, największym w Afryce. Wszyscy miłośnicy egzotycznej flory i fauny poczują się usatysfakcjonowani bogactwem tutejszej przyrody.

Ci co są ciekawi ludzi żyjących w innej kulturze, zobaczą bardzo kolorowo ubrane kobiety, lubiące wykonywać ludowe tańce i mężczyzn wybijających rytm na bębnach.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław