Przemierzyliśmy ponad 7 000 km od ośnieżonych sześciotysięczników And, przez dżunglę, po pustynie, solniska i ogromne jezioro Titicaca. By poznać tajemniczą historię Inków i ich imponujące dokonania. By zanurzyć się w ciekawym folklorze i zasmakować niezwykłej kuchni. By zrozumieć keczuańskie postrzeganie świata i fenomen Wirakoczy. By złożyć wizytę Pachamamie i móc doświadczyć potęgi żywiołów. Wreszcie, by poznać własne granice i możliwości (na ponad 5000 m n.p.m.!) By odkryć i doświadczyć huaca, czyli czegoś wyjątkowego, tajemniczego, mistycznego.

Podążając śladami Hirama Binghama, na własnej skórze poczuliśmy magię zamglonych poranków i unoszącą się tajemniczość Machu Picchu. Jednak czy odkryliśmy sekret zaginionego miasta Inków? Czy pomogło nam w tym spotkanie oko w oko z potomkami Inków, a może koka!? Przekonaliśmy się, że będąc gringo wcale nie jest łatwo podróżować po Ameryce Południowej. To była prawdziwa szkoła życia, niesamowita lekcja, z której czerpaliśmy garściami. Co mówiło każde uciekające przed obiektywem spojrzenie? Co robi ususzony płód lamy na targu czarownic? Jacy są naprawdę Indianie Keczua? O co chodzi w cholita’s wrestling? Wreszcie, czym się różni lama od alpaki i jak smakuje świnka morska? Nasza andyjska przygoda to zdecydowanie coś więcej niż popularny szlak gringo i odpowiedzi na powyższe pytania. To balansowanie na granicy sacrum i profanum. To podróż w poszukiwaniu huaca. Czym jest i czy udało nam się je odnaleźć? Zapraszamy w podróż z nami do andyjskiego świata, przepełnionego magią inkaskich wierzeń, barwnymi strojami potomków Indian Keczua i Ajmara i najpiękniejszymi krajobrazami, jakie widziały nasze oczy, a których słowa nie są w stanie opisać.

O nas

Klaudia i Marcin, małżeństwo z Poznania, które uwielbia podróżować i od 4 lat z plecakiem na plecach samodzielnie odkrywa świat. Smakowanie świata na własną rękę i na własnych zasadach, poza typowo turystycznym szlakiem, przynosi im najwięcej satysfakcji i pozwala na wtopienie się w lokalny mikroświat i jego lepsze poznanie. Totalnie uzależnieni od podróży, nie mogą usiedzieć spokojnie w jednym miejscu, a planując kolejne wyprawy wciąż zadają sobie to samo pytanie: To teraz, w którą stronę?  I tak oto, w 2017 r. powstała idea bloga o tej właśnie nazwie, na którym zachęcają do odkrywania świata na własną rękę, relacjonując swoje dotychczasowe podróże, te bliskie i te dalekie. Kładą nacisk na informacje praktyczne i wskazówki, tak by każdy mógł z łatwością zaplanować swój wyjazd. A piękno odwiedzanych miejsc i regionów dokumentują na barwnych fotografiach.

wktorastrone.pl to nowe miejsce w blogosferze dla osób zainteresowanych podróżami, które dopiero zaczynają swoją przygodę i nie wiedzą, od czego zacząć, ale i dla tych, którzy szukają inspiracji i informacji praktycznych w swoich podróżniczych planach.

 

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław