Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka

to pierwsza w Polsce siłownia dla dzieci- wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Stworzone z myślą o dzieciach i dla dzieci- ich zdrowym rozwoju fizycznym. Chcemy, aby Państwa pociechy rozwijały się zafascynowane aktywnością fizyczną oraz zdrowym jedzeniem. Stworzyliśmy miejsce, które poprzez zabawę i odpowiednie podejście naszej kadry, pomoże w wykształceniu prawidłowych wzorców ruchowych, nauczy zasad zdrowego odżywiania a także wykształci bądź pomoże w zachowaniu dobrej sprawności fizycznej dzieci.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do strefy sportowej stworzonej przez pierwszą w Polsce siłownie dla dzieci- Fit-Kids. Dzieci będą mogły skorzystać z posiadanego przez nas innowacyjnego sprzętu oraz uczestniczyć w zajęciach, rodziców z kolei zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć dla dzieci oraz porozmawiania z właścicielami tego niezwykłego miejsca, którzy z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania. Podczas targów Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka poprowadzi także warsztaty z zakresu dietetyki i aktywności fizycznej.

1) Sobota- “Jak rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną? Pomysł na wakacje, czyli aktywne wyjazdy” wykład poprowadzi Kacper Nowicki, trener personalny www.kacpernowicki.pl

2) Niedziela - “ Zmień swoje jedzenie na odżywianie” Wykład poprowadzi Sylwia Lelonek, dietetyk kliniczny Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka

Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka
Ofiar Oświęcimskich 3
50-069 Wrocław
www.fit-kids.pl

Kolejkowo

Odwiedź Kolejkowo i przeżyj z nami niezapomnianą przygodę!

W Kolejkowie zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Na stoisku będzie kącik zabaw dla najmłodszych i warsztaty plastyczne.

Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”

położone jest w zrewitalizowanym budynku dawnej pralni i farbiarni  z 1888 roku, który znajduje się na podwórku przy ulicy Dubois 33-35a – w kwartale zabudowanym zabytkowymi kamienicami z XIX wieku w samym sercu wrocławskiego Nadodrza.

Podstawową funkcją CRZ jest działalność edukacyjna i kulturotwórcza. Odbywa się ona w głównej mierze przez organizowanie szkoleń i warsztatów – "Krzywy Komin" pomaga rozwijać kompetencje zawodowe i kulturowe angażując do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, wykorzystując najnowsze technologie czy ucząc przedsiębiorczości, marketingu i promocji. Działania edukacyjne uzupełniane są przez organizowane w CRZ wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmów oraz debaty dotyczące kultury. "Krzywy Komin" jest dzięki temu jedynym we Wrocławiu miejscem łączącym kształcenie teoretyczne i praktyczne, kreację i funkcje wystawiennicze. Odwiedzający mogą w CRZ przejść drogę od idei, przez jej realizację aż po prezentację finalnego produktu publiczności.

Nadodrze to miejsce pełne kreatywności i pasji – od lat stanowi największe w mieście skupisko rzemieślników, a od jakiegoś czasu przyciąga również młodych artystów i designerów. Zainspirowani niezwykłym duchem tej dzielnicy chcemy w „Krzywym Kominie” integrować lokalną społeczność, łącząc te dwie grupy. W centrum zainteresowań CRZ leży współczesny design spleciony z klasycznym rękodziełem – rzemiosło na miarę XXI wieku. To sprawia, że program „Krzywego Komina” skierowany jest zarówno do artystów, projektantów i rzemieślników, jak i do osób, które chcą poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe umiejętności.

Wioska indiańska Tipi Town

Jeżeli chcesz się dowiedzieć co Indianie jedzą na śniadanie odwiedź ekspozycje wioski indiańskiej Tipi Town!

Indianie  wprowadzą małych i dużych w inspirowane rozrywki indiańskim stylem życia jak i jego tajniki. Warsztaty rękodzieła oraz inne rozrywki umilą pobyt na Targach Turystycznych oraz targach  wolnego czasu.

Tipi Town to miejsce które zapewni  rozrywkę rodem z dzikiego zachodu(lub w stylu plemienia indiańskiego).

Jak już będziesz mieć dość zgiełku miejskiego to możesz nawet odwiedzić samą wioskę zlokalizowana w Kamieńcu Wrocławskim.  Pobujać się w hamaku w otoczeniu szumu drzew starego sadu  oraz dźwięków ukwieconej  łąki . A może zechcesz spotkać się przy ognisku wśród  namiotów tipi , zorganizować urodziny lub spotkanie z przyjaciółmi . Wioska Indiańska Tipi Town zaprasza.

Tipi Town
Działkowa 9,
55-002 Kamieniec Wrocławski
www.tipitown.pl

Ryczyńska Zagroda Edukacyjna

Wśród puszczy i bagien nadodrzańskich pomiędzy Oławą a Brzegiem od pradawnych czasów istniała niewielka osada znana pod nazwą „Ryczyn”. Obecnie jedynym śladem świetności są zachowane kilkumetrowej wysokości wały. Ale do tej pory, gdy staniemy przy dębie „Racław” i odwrócimy się w stronę grodu, gdzie rosła dzika puszcza, możemy usłyszeć szept dawnej historii jej mieszkańców… Lasy obfitowały w zwierzynę i rośliny miododajne. W Borach Bartnych  pracowli  bartnicy, którzy „dziali” barcie, oznaczali je „klejnem”, a pod koniec lata  dokonywali „kleczby” pozyskując płynne złoto jakim jest miód pszczeli.

Zapraszamy do zapoznania się z  historią  miejsca, w którym funkcjonuje Ryczyńska Zagroda Edukacyjna, prowadzoną przez Ewa i Stanisław Migoccy właściciele gospodarstwa pasiecznego pod nazwą Spiżarnia Miodowa.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

 • skąd się biorą pszczoły?
 • czy pszczoły są potrzebne?
 • czy wszystkie są takie same, gdzie można je spotkać?
 • czy pszczoły potrafią tańczą walca?
 • jak wygląda ule wewnątrz
 • czy różni się praca pszczelarza od pracy bartnika
 • dlaczego miód jest zdrowszy od cukru?

to odwiedź nas  w dniu 23-25 luty 2018 na Targach Turystycznych w Hali Stulecia  we Wrocławiu w  Strefie Atrakcji Turystycznych Dolnego Śląska na stanowisku RYCZYŃSKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNE.

Zapraszamy do spędzenia z nami czasu, a zapewnimy , że

 • Dokonasz obserwacji mikroskopowej pyłku kwiatowego oraz innych wybranych elementów …..
 • Zmontujesz ul, zbijesz ramki do ula, zaciągniesz je węzą.
 • Dokonasz degustacji miodu i innych produktów pszczelich, poznasz ich walory zdrowotne oraz zastosowanie w przemyśle.
 • Wyślesz z Targów samodzielnie wykonaną kartkę pocztową – namalowaną woskiem za pomocą fajki batikowej.
 • Będziesz odlewać figurki z wosku lub rzeźbić w wosku.
 • Może uda Ci się zmontować tabliczkę woskową - która pełniła rolę średniowiecznego zeszytu do pisania.
 • Nauczysz się pisać runami – literami, którymi się posługiwano, gdy jeszcze nie było alfabetu.
 • A z gliny możesz ulepić starodawny ul o nazwie kószka.
 • Dla bystrzaków rebusy, krzyżówki o tematyce pszczelarskiej.
 • Pamiątkowe zdjęcia w oryginalnej odzieży pszczelarskiej.

 Strefa Seniora

 

23.02.2018 (piątek)

10:00-17:00 stoisko Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskiego Centrum Seniora, przy którym seniorzy będą mogli wyrobić sobie Wrocławską Kartę Seniora i zapoznać się z aktualną ofertą instytucji, będących partnerami projektu Wrocławska Karta Seniora (m.in. oferty kulturalne i turystyczne). W strefie seniora będą dostępne również archiwalne numery "Gazety Senior".

10:00-17:00 stoisko Akademia Umysłu®, na którym będzie można zapoznać się z efektywnym treningiem pamięci i koncentracji. Do dyspozycji zwiedzających będzie komputer, na którym będzie można rozwiązywać zadania. Będzie również możliwość zakupienia programu komputerowego do treningu pamięci Akademia Umysłu® Senior.

10:00-17:00 w strefie seniora na Targów będzie można spotkać się z Piotrem Łąckim, psychologiem pracujący z seniorami, przewodnikiem po Wrocławiu oraz zapalonym podróżnikiem, niepotrafiącym usiedzieć w miejscu.  Pod koniec studiów przejechał Rosję Koleją Transsyberyjską i spędził miesiąc w Chinach. Wyprawa, która jednocześnie miała być ostatnimi długimi wakacjami życia, oraz ciąg późniejszych zdarzeń, spotkań i przemyśleń sprawiły, że odwiedził do tej pory ok. 50 krajów na czterech kontynentach, mieszkał w pięciu, obecnie zaś 2-3 miesiące w roku spędza podróżując. O jego podróżach można przeczytać na blogu: plecakpodroznika.pl.  Piotr Łącki jest ponadto autorem książki "Żyj pełnią życia!" o utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+ 

Na stoisku Pana Piotra Łąckiego będzie można m.in:

 1. Nabyć książkę "Żyj pełnią życia" z autografem autora.
 2. Poznać ofertę wycieczek dla seniorów po Wrocławiu.
 3. Zobaczyć zdjęcia z podróży po Iranie, Ameryce Środkowej, Południowej oraz Afryce Wschodniej i Południowej
 4. Dowiedzieć się więcej o możliwości organizacji spotkania autorskiego bądź podróżniczego.

11:30 występ na scenie grupy tanecznej działającej przy Wrocławskim Centrum Seniora - "Szczęśliwi w tańcu". Opiekunką grupy jest Joanna Stanisławska instruktorka tańca.

 

24.02.2018 (sobota)

10:00-17:00 stoisko Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskiego Centrum Seniora, przy którym seniorzy będą mogli wyrobić sobie Wrocławską Kartę Seniora i zapoznać się z aktualną ofertą instytucji, będących partnerami projektu Wrocławska Karta Seniora (m.in. oferty kulturalne i turystyczne).  W strefie seniora będą dostępne również archiwalne numery "Gazety Senior".

10:00-15:00 Stoisko Wrocławskiego Centrum Treningowego SPARTAN. 

Informacje o zajęciach grupowych Aktywny Senior, które są organizowane przez Centrum Treningowe Spartan dla wrocławskich seniorów w dwóch miejscach: osiedle Sępolno i osiedle Szczepin. Dla odwiedzających stoisko przewidziano spotkanie z trenerem personalnym, porady, jak aktywnie spędzać czas oraz niespodzianki. 

10:00-17:00 Na stoisku Pana Piotra Łąckiego będzie można m.in:

 1. Nabyć książkę "Żyj pełnią życia" o utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+ .
 2. Poznać ofertę wycieczek dla seniorów po Wrocławiu.
 3. Zobaczyć zdjęcia z podróży po Iranie, Ameryce Środkowej, Południowej oraz Afryce Wschodniej i Południowej
 4. Dowiedzieć się więcej o możliwości organizacji spotkania autorskiego bądź podróżniczego.

10:00-13:00  Szkoła tańca Next Generation Dance Academy proponuje odwiedzającym Targi warsztaty tańca dla seniorów

11:15 występ na scenie zespołu tanecznego "Gracje", działającego przy Wrocławskim Centrum Seniora.

 

25.02.2018 (niedziela)

10:00-16:00 stoisko Wrocławskiego Centrum Seniora, przy którym seniorzy będą mogli wyrobić sobie Wrocławską Kartę Seniora i zapoznać się z aktualną ofertą instytucji, będących partnerami projektu Wrocławska Karta Seniora (m.in. oferty kulturalne i turystyczne).  W strefie seniora będą dostępne również archiwalne numery "Gazety Senior".

10:00-16:00 stoisko Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN, na którym będzie można uzyskać informacje, jak aktywnie spędzać wolny czas we Wrocławiu i poza miastem; indywidualne porady dla amatorów chodzenia z kijkami (nordic walking). Odwiedzający stoisko dowiedzą się również, co to jest trikke i będą mogli się na nim przejechać. 

10:00-17:00 Na stoisku Pana Piotra Łąckiego będzie można m.in:

 1. Nabyć książkę "Żyj pełnią życia" o utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+ .
 2. Poznać ofertę wycieczek dla seniorów po Wrocławiu.
 3. Zobaczyć zdjęcia z podróży po Iranie, Ameryce Środkowej, Południowej oraz Afryce Wschodniej i Południowej
 4. Dowiedzieć się więcej o możliwości organizacji spotkania autorskiego bądź podróżniczego.

10:00-13:00  Szkoła tańca Next Generation Dance Academy proponuje odwiedzającym Targi warsztaty tańca dla seniorów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów!

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław