Antonina Małowiecka

1544518 10200860408902879 2101802370 nIzi travel, czyli podróżowane z lekką głową" - od indyjskich Himalajów zimą przez nepalskie obozy tybetańskich uchodźców i punkowy świat młodzieży w muzułmańskiej Indonezji* - nigdy nie wiadomo, gdzie droga właściwie poprowadzi. Przygody w podróży to niebezpieczna rzecz, jak mawiają Hobbici. Czekają za każdym rogiem i wciągają w niebezpieczny nałóg podróżowania nawet najbardziej odpornych.

Read more...

Program Festiwalu Podróżników

Festiwal Podróżników to stały punkt Międzynarodowych Targów Turystycznych WROCŁAW. Nie może go zabraknąć i w tym roku!

PIĄTEK

10:30 - 12:20 WARSZTAY FOTOGRAFICZNE
12:30 - 13:20 ANTONINA MAŁOWIECKA - EASY TRAVEL- PODRÓŻOWANIE NA LEKKO
13:30 - 14:20 Zew Oceanu - Łupinką przez Atlantyk"
14:30 - 15:20 EMIL WITT - DZIKA AMAZONIA- ZMAGANIA Z ŻTWIOŁAMI NAD RZEKĄ PADAUIRI
15:30 - 16:20 JACEK I DARWINA MATUSZCZAK - Camino del Pueblo Kuba zwykłych ludzi

SOBOTA

10:30 - 11:20 EWA POPŁAWSKA I BARTEK BRZUZAN - ROWERAMI PRZEZ SRI LANKE
11:30 - 12:20 8 STÓP Oregon - Zielona Ziemia Obiecana
12:30 - 13:20 JACEK BONECKI „Fotograf w podróży” - Rola fotografii w życiu podróżnika
13:30 - 14:20 RODZINA KOBUSÓW - Podróżuj z dzieckiem
14:30 - 15:20 MARCIN GRABARCZYK - Pociąg do podróży
15:30 - 16:20 MICHAŁ PIEC - Sztuka nocowania w podróży

NIEDZIELA

10:30 - 11:20 TOMASZ CICHY - Przemierzając zapomniane imperium
11:30 - 12:20 AGNIESZKA LATOCHA - "Lofoty - tam, gdzie góry wyrastają z morza"
12:30 - 13:20 EWA MIELCZAREK - Dzikie Borneo - wcale nie takie dzikie
13:30 - 14:20 EWA PLUTA - Mauretania da się lubić- relacja z podróży
14:30 - 15:20 JAN WITKOWSKI - Jeśli byłeś tu i tam, wspinałeś się w himalajach i karakorum, to prawdopodobnie nie powinieneś się obawiać „ zielonej wyspy – ciepłej grenlandii” – przeistaczanie się turysty w podróżnika

Jak co roku, wstęp na festiwal podróżników jest darmowy, wystarczy posiadać ważny bilet na targi.

Jan Witkowski

witkowski 04Rodzina i przyjaciele znają go jako człowieka żyjącego ciągle w biegu,który nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu.Od zawsze starał się spędzać aktywnie czas.Początkowo realizował swoje sportowe pasje,głównie gry zespołowe,ale gdy podczas studiów po raz pierwszy wyjechał w góry Kaukazu ,na Elbrus ,od tamtej pory wiedział już ,że inaczej żyć nie potrafi.Kolejne lata zaowocowały wyprawami wysokogórskimi zaczynając od Alp przez Kaukaz,Pamir,Andy,Karakorum i Himalaje włącznie.

Read more...

Pociąg do podróży – Marcin Grabarczyk

pociag 04Od podróży zorganizowanej, po wyprawę samotną.
Różnice między poznawaniem świata we dwoje i w pojedynkę.
O nocowaniu w hamaku w tropikalnej i dzikiej puszczy, odkryciach w stolicy Zanzibaru, podróżach autobusem i pociągiem przez Sri Lankę i przemierzaniu dwóch karaibskich wysp.

Read more...

Anna i Krzysztof Kobusowie - Podróżuj z dzieckiem

GOŚCIE SPECJALNI

kubusowie 04W życiu każdego podróżnika jest kilka kluczowych momentów kiedy dalsze wyruszanie na wyprawę staje pod znakiem zapytania. Są to: pierwsza praca, pierwszy stały związek i pierwsze dziecko. Okazuje się jednak, że niemowlę to idealny partner na wspólne wyjazdy, a fakt zostania rodzicami nie przekreśla podróżniczych planów (choć wiele trzeba zrewidować!). Po ośmiu latach wspólnego podróżowania z dwójką dzieci wiemy jedno: z pewnością warto wyruszyć rodziną na szlak, bo tego co wspólnie przeżyjemy nie zastąpi nam żadna telewizja czy komputer. Podczas pokazu opowiemy o przygodach w podróżach z dziećmi, zmianie perspektywy widzenia świata oraz podpowiemy jak się do takiego wyjazdu przygotować. Pokażemy też miejsca jakie naszym zdaniem są idealne na rodzinną podróż. Sprawdzimy czy Afryka jest bardzo dzika i jakie atrakcje oferuje rodzinom Eurocamp oraz odkryjemy uroki wypraw na organizowanych samodzielne.

Read more...

Agnieszka Latocha

lofoty 02W czasie tegorocznego festiwalu udamy się na wspólną wędrówkę na Lofoty – archipelag wysp u pn-zach wybrzeży Norwegii. Zobaczymy tam góry wyrastające prosto z morza, wioskę o najkrótszej, bo jednoliterowej nazwie, jedyne na świecie muzeum suszonego dorsza, polodowcowe krajobrazy, wioskę z czasów Wikingów i wiele innych ciekawostek tej północnej krainy.

Read more...

Camino del Pueblo Kuba zwykłych ludzi

04Darwina i Jacek Matuszczak małżeństwo pielgrzymów, pobrali się w Wilnie na zakończenie pieszej pielgrzymki do Ostrej Bramy.

Od tego czasu pielgrzymowali min. z progu własnego domu do Rzymu, szlakiem św. Jakuba w Portugali z Lizbony do Santiago de Compostela oraz w Polsce szlakiem Camino Polaco z Ogrodnik na Pola Lednickie.

Read more...

Tomasz Cichy - "Przemierzając zapomniane imperium.. "

addic7ed 07 1Kim jestem ? Człowiekiem z pasją, który odnajduje piękno w miejscach, o których już dawno zapomniano...
Zdjęcia są dla mnie formą ekspresji, indywidualnym sposobem postrzegania rzeczywistości a także wyrażania samego siebie.
Za pomocą obrazów staram się Was zabrać w podróż po nieznanym dla wielu świecie, który nosi znamiona czasu a jednocześnie przepełniony jest historią, którą czuć w powietrzu..

Read more...

Zew Oceanu

zew 21Czy studentka geografii i kurier rowerowy mogą być właścicielami oceanicznego, wyprawowego jachtu ?? Otóż tak, pod warunkiem, że jacht ma 5 m długości i sami go wybudują. Na sklejkowej "Lilla My" Szymon Kuczyński samotnie pokonał Atlantyk i wraz z Dobrochną Nowak spędził 3 miesiące na rajskich karaibskich wyspach. Razem też pożeglowali z powrotem do Europy udowadniając, że żeglarstwo nie jest ani trudne, ani kosztowne.

Read more...

Ewa Popławska i Bartek Brzuzan

P4020765Ewa Popławska - psycholog i pilot wycieczek, Bartek Brzuzan- programista. Razem bądź osobno zwiedzili na rowerach m.in. Syrię, Jordanie, Izrael, Cypr, Nową Zelandię, Irlandię, Hiszpanie, Grecję, Ukrainę, Maroko. W kwietniu ubiegłego roku skorzystali z promocji jednej z lini lotniczych, zabrali ze sobą rowery i polecieli na Sri Lankę. Kraj ten zachwycił ich swoją różnorodnością.

Read more...

Ewa Mielczarek

ewa mielczarekPodróżniczka z zamiłowania i z zawodu. Absolutnie zakochana w Azji Południowo Wschodniej i wszystkim co się wiąże z tym regionem. Z każdej wyprawy przywozi tony rękodzieła i tysiące zdjęć. Jak każdy, kto pracuje na etacie, ma raptem 26 dni urlopu, które całkowicie przeznacza na podróżowanie, szukając czegoś pomiędzy zwykłym wypoczynkiem w nadmorskim kurorcie, zwiedzaniem dużych metropolii a piciem wody z kałuży w amazońskiej dżungli.

Blog http://podrozniczo.blogspot.com powstał z prostej potrzeby utrwalenia wspomnień i dopiero kilka miesięcy temu ujrzał światło dzienne. Skierowany jest głównie do tych, którzy szukają inspiracji i odwagi by pójść krok dalej przy planowaniu swoich wakacji a także do tych, którzy lubią podróżować palcem po mapie.

Read more...

Sztuka nocowania w podróży

nocleg3Niskobudżetowe podróżowanie w praktyce. Strategie nocowania w infrastrukturze otoczenia. Praktyczne rady wraz ze sporą dawką zabawnych anegdotek i powodujących gęsią skórkę historii, a także mnóstwo barwnych zdjęć, z kilkudziesięciu krajów świata i setek noclegów.

Read more...

8 stóp

8stop 25Zapraszamy na opowieść o Oregonie - zielonej ziemi obiecanej Amerykańskich osadników.
O krainie gdzieś pomiędzy Kalifornią a stanem Waszyngton pięknej i zaskakującej, pełnej przecudnych wodospadów, diabelskich kanionów, oszałamiających widoków, bajkowych latarni morskich i...sera.

Read more...

Partners

  • 1_msit.jpg
  • 2_pit.jpg
  • 3_pot.jpg
  • 4_umwd.jpg
  • 5_wroclaw.jpg
  • 6_dot.jpg
  • 7_dit.jpg
  • 8_wroclaw.jpg