Zapraszamy na spotkania z naszymi gośćmi specjalnymi! Porócz prelekcji, zapraszamy do spotkań indywidualnych.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska National Geographic oraz Wydawnictwa Burda Książki, na którym będą mogli Państwo zakupić książki z autografem m.in.
Pani Moniki Witkowskiej ( sobota 24.02)
Pana Jakuba Porady ( sobota 24.02)
Pana Grzegorza Kapli ( niedziela 25.02)
Pani Katarzyny Gubały ( niedziela 25.02)
Pani Joanny Lamparskiej ( niedziela 25.02)
Ponadto będzie dostępnych mnóstwo ciekawych tytułów i wiele nowości.
Wszystkie książki będą dostępne z rabatem 30%.

Księgarnia Podróżnika oraz Wydawnictwo Plan, zapraszają serdecznie na swoje stoisko podczas targów. Na stoisku w poszczególne dni będzie można kupić książki o tematyce podróżniczej oraz mapy, a także spotkać się z autorami i zakupić książki z autografem:
Pani Anny Boreckiej( sobota 24.02 oraz niedziela 25.02),
Pani Joanny Lamparskiej ( sobota 24.02)
Pana Adama Kwaśnego ( sobota 24.02 oraz niedziela 25.02).
Gościem Księgarni i Wydawnictwa przez trzy dni będzie Pan Włodzimierz Ranoszek, przewodnik i pasjonat turystki. Przewidziane są również atrakcyjne rabaty.

Wydawnictwo Bezdroża przygotowało dla Państwa specjalną zniżkę 20% na zakup książek podczas targów MTT Wrocław. Chcemy, by nasze książki, pisane przez pasjonatów, zarażały wędrówką w poszukiwaniu nowych, nieznanych miejsc i pomagały w odkrywaniu szlaków niewydeptanych jeszcze przez turystów. Na stoisku Bezdroży będzie można spotkać takich autorów jak:

Aleksander Doba - (sobota, niedziela)
Beata i Paweł Pomykalscy ( sobota 24.02)
Dagmara Bożek- Andryszczak i Piotr Andryszczak ( sobota 24.02)

Aleksander Doba

doba
Aleksander Doba

Aleksander Doba to najbardziej znany kajakarz w Polsce. Jego osiągnięcia znane są na całym świecie. Jako pierwszy przepłyną Atlantyk kajakiem, a w ubiegłym roku powtórzył to osiągnięcie w drugą stronę (z USA do Europy). W 2015 roku został uznany człowiekiem roku National Geographic.

Pan Olek na targach we Wrocławiu pojawi się już po raz trzeci. Tym razem będzie gościem przez 2 dni – sobotę i niedzielę.

Jakub Porada

Jakub Porada – Pokaż nam świat

Krótkie wypady za małą kasę z gwarancją wielkich przeżyć.

Myślisz o urlopie? Wykorzystuj weekendy i każdy wolny dzień. Podpowiem ci, jak to zrobić. Barcelona, Brighton czy Liverpool?

A może morawska toskania albo węgierska puszta? Wystarczy poszukać w sieci biletów albo usiąść za kółkiem. Każdy sposób jest dobry, by poznać nowe miejsca i ludzi.

Monika Witkowska

Góry z duszą. Pasja i przygoda

Góry z duszą to pozycja uniwersalna: zarówno dla tych, którzy po górach chodzą, albo nawet się w nich wspinają, jak i tych, których górskie zainteresowania ograniczają się tylko do książek. Na treść poszczególnych rozdziałów składają się relacje z wypraw autorki, uzupełnione wieloma ciekawostkami, legendami, informacjami przyrodniczymi, historycznymi, etnograficznymi, a ponadto radami praktycznymi dla tych, którzy opisane góry też może zapragną zdobyć. To już drugi tom serii Gór z duszą, ale jeśli ktoś nie zna pierwszego, to nie szkodzi – kolejność czytania jest dowolna!

Grzegorz Kapla

kapla
Grzegorz Kapla

Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem

Gruzini nie lubią stać w kolejkach, więc usiedli pod drzewem i odszpuntowali beczułkę wina. A kiedy nadszedł wieczór, Wszechmocny przysiadł się do nich bo poznał, że to było dobre wino. Posłuchał gruzińskich opowieści, popróbował baraniny i posmutniał, bo pojął że bardzo ich polubił, tymczasem nie został mu już ani jeden dobry kawałek świata. A potem westchnął i dał im ten, który stworzył dla samego siebie. Najpiękniejszy kraj świata. Gruzja jest taka po dziś dzień. Niespieszna, rozgadana i choć nękają ją kataklizmy i wojny, to wie, że przeminą i ma w sobie święty spokój.

Jerzy Górski

Jerzy Górski to mistrz świata w podwójnym Ironmanie – jednych z najcięższych zawodów thriatlonowych na świecie. Z urodzenia jest Dolnoślązakiem, pochodzi z Głogowa.

Jednak historia Pana Jerzego nie jest typowa. Zanim osiągnął niesamowite sukcesy sportowe, poprzedzał burzliwy okres z narkotykami w tle. Po kilku latach walki, stał się tym, kim jest teraz.

Szymon Radzimierski

Szymon Radzimierski – Etiopia. U stóp góry ognia

Prawdziwy zapis egzotycznej wyprawy do serca Afryki!

Kręci cię nocna wspinaczka do krateru rozżarzonej lawy? Chcesz wiedzieć, co się czuje, gdy dzikie hieny jedzą ci z ręki albo hipopotam niemal wywraca łódź, którą płyniesz? A może masz ochotę poznać tajemniczych Mursich, pijących krew, czy nieustraszonych Hamerów skaczących po grzbietach byków? Dobrze trafiłeś! Przed nami jeszcze noc w bazie wojskowej na słonej pustyni, gigantyczny pyton w śmiertelnym uścisku z serwalem, groźne krokodyle i tysiąc innych przeżyć. Strasznych, śmiesznych i szokujących.

Prosto spod K2 na targach Rafał Fronia!

Prosto spod K2 na targach Rafał Fronia! Uczestnik obecnej wyprawy na K2, przyjedzie na Targi, jego występ na scenie głównej zaplanowany jest na godz, 10:20 w sobotę. Rozmowę przeprowadzi Anna Borecka. Usłyszymy opowieści z „pierwszej ręki” jak naprawdę jest na K2. Serdecznie zapraszamy.

Po wystąpieniu Pan Rafał będzie obecny na stoisku Księgarni Podróżnika i Wydawnictwa Plan.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław