Śląskie.

Śląskie - Region Partnerski MTT Wrocław 2018

Województwo Śląskie – region z pozytywną energią. Unikalny, kolorowy, pełen niespodzianek. Gwara, góry, jeziora, industrial, imprezy, dziedzictwo UNESCO – wszystko przeplata się budując miejsce tak różnorodne, jak różnorodna jest jego kuchnia.

Katowice to stolica województwa śląskiego i centrum największego w Polsce obszaru metropolitalnego, to akademickie i kulturalne serce regionu. Korzenie Katowic związane są
z górnictwem i hutnictwem, obecnie to prężny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i rozrywkowy. Miasta Metropolii to dziś tętniące życiem miejsca. To właśnie tutaj architektura łączy historię z nowoczesnością. Liczne wydarzenia kulturalne kuszą miłośników spektakli, wystaw, festiwali i koncertów.

Romantyczny charakter Jury Krakowsko-Częstochowskiej zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrodniczym - wapienne wzgórza, głębokie doliny, rozległe lasy oraz jaskinie. To raj dla amatorów wspinaczki skałkowej oraz poszukiwaczy przygód w jaskiniach. To tutaj miłośnicy wycieczek rowerowych mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu średniowiecznych zamków i warowni na najpiękniejszym w Polsce Szlaku Orlich Gniazd.

Pasjonaci kultury na Śląsku Cieszyńskim odkryją skarby wielowiekowej historii i wciąż żywej tradycji. Kolebka kultury beskidzkiej - Trójwieś Beskidzka – Istebna, Konikaów, Jaworzynka i unikalne obiekty Szlaku Architektury Drewnianej nie mają równych sobie. Śląsk Cieszyński to miejsce wyjątkowe - nigdzie nie ma takich koronek i takich świerków jak tu.

Aktywni turyści z kolei pokochają Beskidy, gdzie szlaki piesze i rowerowe uzupełniają się z doskonale przygotowanymi ośrodkami i trasami narciarskimi, gdzie pora roku nie ma żadnego znaczenia dla poszukujących wrażeń. Dla kochających folklor niezapomniany będzie Tydzień Kultury Beskidzkiej - największa i najpopularniejsza impreza w Beskidach.

Dla lubiących wypoczywać aktywnie na wodzie i kochających rowerowe wycieczki doskonałym wyborem okaże się Subregion Zachodni Województwa Śląskiego. Malownicze obrazy rzeki Rudy podczas kajakowych spływów i wiele kilometrów rowerowych szlaków sprawią, że na pewno tu wrócicie.

To właśnie w województwie śląskim znajduje się najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w kraju - Szlak Zabytków Techniki. Stworzony po to by przenieść nas w czasie, by z bliska przyjrzeć się pracy górnika, skosztować świeżo warzonego piwa oraz przepłynąć łodzią labirynt podziemnych korytarzy i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach – jednego z obiektów w mieście wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W trakcie odkrywania śląskiego na turystów czekają specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce. Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" odkrywa bogactwo tej różnorodnej kuchni województwa śląskiego, wzbogacając pobyt w regionie o niezapomniane doznania smakowe.

Oficjalny portal turystyczny woj. śląskiego: www.slaskie.travel
Szlak Kulinarny Śląskie Smaki: www.slaskiesmaki.pl
Szlak Zabytków Techniki: www.zabytkitechniki.pl
Szlak Orlich Gniazd: www.orlegniazda.pl
Facebook: @slaskie.travel | @slaskiesmaki
Instagram: slaskie.travel
Pinterest: www.pinterest.com/wwwslaskietravel
YouTube: slaskie.travel

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego | Wrocław